Topp 22 2022: Plats 10

| 22 december 2022 | 0 Kommentarer

Plats 10: Esther Collective & Jeanette Alfredsson – ”Psalm 61 (Högre Än Jag)”

Följ med oss när vi räknar ner årets bästa låtar i vår topplista Topp 22 2022! En ny låt, varje dag – hela vägen fram till nyårsafton.

En svensk låt som verkligen gick rakt in i våra hjärtan var denna, ett samarbete mellan två duktiga akter som tillsammans bjöd på en fantastiskt vacker och inspirerande sång. En sån där sång som vi nog var många som behövde höra under det här i övrigt, på många sätt, mörka 2022.

Kategori: Musikbloggen

Mattias Backlund

Om författaren ()

Mattias Backlund jobbar som frilansjournalist, egen företagare och informatör och är en erfaren musikskribent. Han driver bloggen Glowing Vibe som tipsar om smått och stort inom kristen musik. När han inte skriver så busar han antagligen med sina tre barn, fiskar, lagar mat eller fågelskådar.

Lämna ett svar