Stevenson skapar sommarkänslor

| 4 maj 2025

Vid det här laget börjar väl Ryan Stevenson i det närmaste vara något av en inventarie på den kristna musikscenen, med en ganska låg och hitspäckad karriär. Men Ryan slår inte av på takten för det. Hans nya singel ”Blinded” är inget annat än en, passande nog, ny bländande låt som fångar våra öron direkt.

Det här är en låt som får oss att längta lite extra till sommar och sol, och som får oss att känna doften av solvarm asfalt längs slingrande sommarvägar under stekande heta roadtrips. En riktig repeat-låt från Ryan – än en gång!

Spotify-länk: https://open.spotify.com/track/1wsxYJWrgYuVzieibPpyIP?si=2e18e55c1e5b4601

Kategori: Musikbloggen

Profilbild

Om författaren ()

Mattias Backlund jobbar som journalist, egen företagare och informatör och är en erfaren musikskribent. Han driver bloggen Glowing Vibe som tipsar om smått och stort inom kristen musik. När han inte skriver så busar han antagligen med sina tre barn, fiskar, lagar mat eller fågelskådar.