Megan Woods slår till med ny dunderballad

| 17 oktober 2026 | 0 Kommentarer

Med dunder och brak slog amerikanska sångerskan Megan Woods igenom med sin jätteballad ”The truth” sommaren 2024. Nu, två och ett halvt år senare, är även debutalbumet här. Det har tagit sin tid, men på albumet summerar hon tiden som gått och alla bra låtar som hon släppt sedan dess. Men inte minst ger Megan oss också tre sprillans nya låtar som inte går av för hackor de heller. Inte minst är ”Living miracle” en ny dunderbra ballad, som på något sätt i sitt peppande budskap tar vid där ”The truth” slutade. 

Missa inte de nya låtarna – och har du inte hört henne innan så är det definitivt hög tid nu att lyssna in skönsjungande Megan Woods!

Spotify-länk: https://open.spotify.com/track/0Hys9jXYn0TuGgw9kQpagc?si=380ba44b47154f95

Kategori: Musikbloggen

Profilbild

Om författaren ()

Mattias Backlund jobbar som journalist, egen företagare och informatör och är en erfaren musikskribent. Han driver bloggen Glowing Vibe som tipsar om smått och stort inom kristen musik. När han inte skriver så busar han antagligen med sina tre barn, fiskar, lagar mat eller fågelskådar.

Lämna ett svar